Vrácení/reklamace

Kde a jak mohu zboží vrátit ?

Vrácení na Zásilkovně
Vrácený výrobek můžete přinést na pobočku Zásilkovny (zkontrolujte si prosím, že vybraná pobočka umožňuje zaslat balíček zpět).

 1. Vyplňte a vytiskněte si Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy,ke stažení ZDE. Údaje potřebné k vyplnění najdete na faktuře.
 2. Zásilku pečlivě zabalte. Balíček musí splňovat tyto parametry:

  Důkladným zabalením zamezíte poškození během přepravy. Nezapomeňte přibalit podepsané odstoupení od kupní smlouvy.

 3. Vyhledejte ve svém okolí pobočku Zásilkovny, která umožňuje zaslat balíček zpět.
  Obsluze sdělte PIN kód 91613078 a vaše jméno. Vyžádejte si u obsluhy potvrzení o zaslání balíčku.
  Po obdržení zásilky výrobek zkontrolujeme a zajistíme vrácení peněz.

Kdy a za jakých podmínek dostanete peníze zpět?

Peníze za zboží včetně poštovného Vám zašleme na Váš uvedený bankovní účet nebo poštovní poukázkou co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od doručení zboží.   

U výrobku nesmí dojít k jeho zjevnému opotřebení.

Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy nám je doručeno odstoupení od smlouvy. Doručením se rozumí informace, že chcete od smlouvy odstoupit, případně samotné doručení odstoupení i se zbožím.
Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně).
Odstoupení od smlouvy, ke stažení ZDE., můžete zaslat elektronicky na  info@cyklotex.cz
V co nejkratším termínu od zaslání tohoto odstoupení je potřeba, abyste nám předali či zaslali zakoupené zboží. V případě užití dopravy přes pobočky Zásilkovny ,nebo v případě užití jiné dopravy nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou zboží k prodávajícímu.

 

Jaké dokumenty přiložit?

Ke vrácenému zboží doporučujeme vždy přiložit dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavku.
Nejlepší možností je zaslaní vyplněného Odstoupení spotřebitele od kupní smlouvy, ke stažení ZDE., a kopii nákupního dokladu, který jste obdrželi společně s objednaným zbožím.

Stručný přehled na závěr

 • Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14 kalendářních dnů.
 • Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.
 • Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.
 • Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Zboží může být po dohodě vráceno i později.
 • Rozbalením ani vyzkoušením zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.
 • Peníze za zboží zašleme na váš bankovní účet co nejdříve, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy, ne však dříve, než dojde k doručení vraceného zboží na prodejnu nebo zpět na naše reklamační oddělení (případně, než prokážete, že vracené zboží nám již bylo odesláno). Náklady na vrácení zboží jsou v tomto případě na straně kupujícího. 
 • Jestliže kupující zvolil jiný než nejlevnější způsob dodání zboží, který prodávající nabízí, vrátí prodávající kupujícímu náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.